Muzyka dla Smyka - Przedszkola i żłobki

Przedszkola i Żłobki

Ofertę kierujemy do dyrektorów placówek edukacyjnych oraz aktywnych rodziców, którzy chcą mieć wpływ na to jak jego maleństwo spędza czas w przedszkolu, żłobku.
 
Chwile w gronie rówieśników to wspólna zabawa i nauka, dlatego nasze zajęcia prowadzone są w oparciu o znane i sprawdzone metody jak również indywidualnie opracowane konspekty instruktorów. Jest czas na pytania, śmiech, zabawę i naukę.  Oferujemy zajęcia grupowe oraz indywidualne dopasowane do zainteresowań dzieci żłobkowych i przedszkolnych.

Dzieci to nasza przyszłość, poprzez zrównoważony rozwój wyrosną na wspaniałych ludzi. Wierzymy, że wspólnie z Państwem możemy się do tego przyczynić.
 

RYTMIKA, Ruchy Maluchy

RUCHY MALUCHY to nasza propozycja zajęć rytmicznych wpisanych w podstawę programową nauczania przedszkolnego oraz uatrakcyjnienie programu wychowania żłobkowego. 

 

Wspólnie:

  • śpiewamy piosenki, 
  • wykonujemy ćwiczenia rytmiczne,
  • poznajemy instrumenty perkusyjne,
  • samodzielnie wydobywamy z nich dźwięki,
  • tańczymy,
  • przygotowujemy przedstawienia dla rodziców.

 

Każdy nauczyciel gra na pianinie oraz dodatkowym instrumencie w zależności od swojej specjalizacji m.in. na skrzypcach, altówce, gitarze, flecie, klarnecie.... Dodatkowo dzięki gościnnym lekcją poznajemy wiele innych instrumentów tj. flet poprzeczny, klarnet, altówka, saksofon, gitara i in.

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do wpisania zajęć w czas poświęcony na adaptację dziecka, przed przedszkolem, żłobkiem. Wszystkich chętnych rodziców zapraszamy do uczetnictwa w zajęciach i pomocy maluszkom w wejście grupy rówieśników.

 

 

 

 

 

 

 

Spotkania odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu, a dla przedszkoli o profilu muzycznym  proponujemy program przewidujący 5 spotkań. W zależności od liczebności grupy przedszkolnej w zajęciach uczestniczy od 10osób-25osób. Wiek uczestników jest uzależniony od rodzaju grup, które proponują przedszkola i żłobki.

 

 

 

 

 

 

 

Nauka gry na instrumentach

 
 

Induwydualne zajęcia gry na instrumentach muzycznych dedykujemy maluszkom od 3 r.ż. proponujemy do wyboru intrumenty: skrzypce, pianino, flet prosty, cymbałki i gitarę (od 4r.ż.). Uczymy się gry z wykorzystaniem elementów metody beznutowej i w zależności od wybranego instrumentu przedszkolaki realizują specjalnie przygotowany program przez naszych nauczycieli. Zwracamy szczególną uwagę na dopasowanie poziomu zajęć do indywidualnych predyspozycji dziecka i wybranego toku nauczania, jedno lub dwa spotkania w tygodniu.

Nie prowadzimy przesłuchań i selekcji uczniów uważamy, że każdy ma wordzoną muzykalnośc i może nauczyć się gry na instrumencie.
 

 

 

Zajęcia odbywają się na terenie przedszkoli, po zrealizowaniu podstawy programowej. Dla przedszkoli są znakomitym pomysłem na poszerzenie oferty, a dla rodziców są ułatwieniem spełnienia marzeń ich pociech. Nie musza Państwo poświęcać dodatkowego czasu na dowiezienie maluszka do domu kultury, czy szkoły muzycznej. Wszystkich rodziców, którzy chca pomagac swoim pociechą podczas ćwiczeń w domu serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach. 

 

 

 

 

Do uczestnictwa w zajęciach niezbędne jest posiadanie instrumentu.  Wiemy, że jego kupno to duży wydatek, ponad to dzieci rosną i z roku na rok będzie potrzebny instrument w innym rozmiarze. Dla Państwa wygody proponujemy wypożyczenie instrumentów, posiadamy w naszej ofercie: gitary od rozmiaru 1/8 do 4/4, flety, cymbałki oraz skrzypce w każdym rozmiarze od 1/16 do 4/4, również rozmiar 1/10! W kwestii instrumentu stawiamy na jakość wykonania, brzmienie oraz komfort nauki uczniów dlatego posiadamy tylko instrumenty renomowanych firm. 

 
 

LOGO-rytmika

Logorytmika jest metodą stosowaną w profilaktyce logopedycznej. Łączy w sobie zarówno elementy rytmiki jak i oddziaływań logopedycznych. Głównym jej celem jest stymulowanie rozwoju funkcji związanych z mową, a przy tym uwrażliwienie na cechy wspólne muzyki i mowy, takie jak: rytm, melodia, tempo, dynamika, barwa dźwięku. Ćwiczenia te rozwijają umiejętności sprawnego wykonywania ruchu, pomagają w orientowaniu się w czasie i przestrzeni, sprzyjają poprawie koncentracji uwagi, stymulują sprawniejsze myślenie, spełniają również funkcje uspołeczniające i wychowawcze - kształtują takie cechy charakteru jak zdyscyplinowanie, porządek, poczucie odpowiedzialności, umiejętność współdziałania w grupie.

 

Ćwiczenia logorytmiczne likwidują zaburzenia współtowarzyszące zaburzeniom mowy. Przyczyniają się do zaktywizowania rezerw funkcjonalnych oraz wykształcenia funkcji wielozmysłowych. Ponadto mają one korzystny wpływ na osobowość dziecka. Kształtują inwencję twórczą dziecka, usprawniają jego aparat mięśniowo- ruchowy i uwrażliwiają je na zjawiska akustyczne.

 

 

 

Skrzypce, SUZUKI

"Każdy ma talent, jedynie nalezy go umieć rozwinąć." Shini Suzuki 

 

 

 

 

Lekcje dedykowane są dla dzieci od 3 r.ż. do 6r.ż. chcących rozpocząć swoją przygodę ze skrzypcami jak również maluszków których rodzice dbają o kreatywne spędzianie czasu z rówieśnikami. 

Indywidualnie opracowany plan zajęć wykorzystuje elementy znanej metody nauki gry na skrzypcach SUZUKI oraz autorskie konspekty firmy. Zajęcia mają na celu naukę gry na skrzypcach oraz ogólne umuzykalnienie dzieci. Małe Smyki mimowolnie uczą się gry poprzez naśladowanie ćwiczeń wykonywanych przez nauczyciela, poznają budowę instrumentu, wykonują wspólnie poznane rytmy, melodie i śpiewają piosenki. Dzięki pracy w grupie uczniowie od początku nauki mają możliwość gry w zespole oraz uczą się opanowania tremy związanej z występami publicznymi. Kameralna atmosfera pozwala na dokładne poznanie predyspozycji dziecka i dostosowanie czasu i rodzaju ćwiczeń do rozwoju każdego ucznia.

 
Zachęcamy rodziców do udziału w zajęciach aby wiedzieli jak wspierać swojego małego artystę podczas ćwiczeń w domu.
 
 
 
 

 

 

Istnieje możliwość wypożyczenia skrzypiec w każdym rozmiarze od 1/16 do 4/4, posiadamy również skrzypce w rozmiarze 1/10! 

W kwestii instrumentu stawiamy na jakość wykonania, brzmienie oraz komfort nauki uczniów dlatego posiadamy instrumenty renomowanych niemieckich firm, nie wypożyczamy uczniom chińskich skrzypiec!
 

Semestr nauki obejmuje 15 spotkań 45 minut w zajęciach uczestniczy 2-4osób. Pierwszy rok nauki obejmuje tylko zajęcia grupowe w drugim roku rozpoczynamy również zajęcia indywidualne. 
 
 

 
 

Nawet jeśli Twój szkrab w przyszłości nie zostanie muzykiem serdecznie zapraszamy! Zajęcia pozytywnie wpłyną na rozwinięcie jego zdolności językowych oraz umiejętności zapamiętywania.
 
          
 
 

Warsztaty z instrumentami

 

Warsztaty to wyjątkowe spotkania z instrumentami muzycznymi na terenie Państwa przedszkola! Prowadzone są przez zawodowych muzyków pracujących na co dzień z dziećmi oraz działających artystycznie w krakowskich chórach i orkiestrach.

 

Maluszki podczas warsztatów słuchają krótkich koncertów, biorą udział w zabawach ruchowych, zagadkach, śpiewają piosenki, zapoznają się z brzmieniem, budową instrumentów i samodzielnie próbują na nich grać!

W zalezności od wybranej tematyki warsztatów prezentujemy:

  • saksofon, klarnet i gitarę elektryczną podczas warsztatów z instrumentami jazzowymi,
  • skrzypce, altówkę, wiolonczelę i gitarę klasyczną podczas warsztatów z instrumentami klasycznym,
  • tamburyn, trangiel, marakasy, bongosy, bębn ramowy, czynele, kastaniety, egg szhery, kij deszczowy, bębenek "szum morza" i wiele innych podczas warsztatów z instrumentami perkusyjnymi.

 

 

Przedstawione tematy warsztatów należą do najbardziej popularnych, wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom proponujemy spotkania z indywidualnie wybraną grupą instrumentów. W warsztatach może brać udział max 25os., w zależności od liczebności grupy przedszkolnej. Spotkania trwają od 30min-60min zależnie od wieku uczestników. W ramach warsztatów jest możliwość wykonania  pamiątkowych fotografi z wybranym instrumentem.

 

 

 

 

 

Dlaczego my?

Dyrektorzy placówek edukacyjnych i nauczyciele polecają zajęcia jako świetną alternatywę do wizyt w szkołach muzycznych, filharmoni, operze. Przedszkolaki w miejscu w którym czują się bezpiecznie, w małych grupkach, w gronie kolegów i koleżanek, unikając uciążliwego transportu poznają całą gamę instrumentów muzycznych. Wygląd, budowę, brzmienie, mogą wziąć je do rączki wydobyć z nich dźwięki, dobrze zapamiętać. Podczas zajęć nikt się nie śpieszy, jest czas na pytania, na zabawę i naukę. Dzięki warsztatom, uczniowie oszczędzają czas na dojazd, Państwo mogą zaproponować rodzicom zajęcia w atrakcyjnych cenach i zapenwić maluszkom wiele nowych atrakcji w ramach pobytu w przedszkolu. 

 

 

 

Cennik

Cennik dostępny tylko dla placówek edukacyjnych, jeżeli nie otrzymali Państwo hasła do pliku prosimy o kontakt na naszą skrzynkę kontakt@muzykadlasmyka.edu.pl

 

 

CENNIK 2016/2017


wiadomość
Podaj wynik: × =

Zajęcia dla dzieci, nauka gry na skrzypcach, pianinie, gitarze, warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, Kraków.

Muzyka dla Smyka

ul. ks. J. Kurzei 17/7, 31-618 Kraków

tel. +48-535-351-929