Muzyka dla Smyka - Szkoły

Szkoły

Ofertę kierujemy do dyrektorów szkół, kreatywnych nauczycieli i rodziców którym nie jest obojętny prawidłowy rozwój ich dzieci. Od września zapraszamy wszystkich uczniów na idnywidualne lekcje nauki gry na instrumentach oraz różne rodzaje zajęć grupowych organizowanych w ramach podstawy porgramowej w czasie lekcji oraz jako zajęcia popołódniowe.
Zmieniamy się dla Państwa, aktualna oferta obowiązująca od roku szkolnego 2014/2015 jest wzbogacona o zajęcia, które są Państwa pomysłem/prośbą do nas. Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą.
Szczegółowe informacje o zapisach, cennikach i teminach zajęć znajdą Państwo w zakładce aktualnosci oraz na facebook, w razie pytań prosimy o kontakt mail: kontakt@muzykadlasmyka.edu.pl.
Do zobaczenia w szkole.
 

Gitarownia

OPIS

Gra na instrumencie, nie musi kojarzyć się z mozolnym ćwiczeniem gam, etiud i utworów muzyki klasycznej.

Gitara to wyjątkowy instrument, dzięki różnym techniką gry, naukę można rozpocząć w każdym wieku, a szybkie efekty zachęcą  do nauki nawet najwięszego leniuszka.

Dla dzieci i młodzieży szkolnej proponujemy zajęcia GITAROWNIA, w czasie których uczymy się gry na gitarze potocznie nawywanymi „chwytami”. Program zajęć przewiduje ćwiczenia techniczne dla prawej i lewej ręki, podczas zajęć poznajemy nowe akordy (lewa ręka) i uczymy się kolejnych sposobów wydobywania dźwięków (ręka prawa). Wiedzę utrwalamy wprawkami technicznymi oraz grą znanych utowrów muzyki rozrywkowej, które wykorzystują dotychczas poznane "chwyty". Program skonstruowany jest tak aby uczeń przyswoił wszystkie informacje podczas zajęć, i nie musiał poświęcać czasu w domu na ćwiczenie bo każda lekcja rozpoczyna się przypomnieniem informacji z poprzedniej. Dodatkowa praca z instrumentem w domu jest bardzo mile widzianeale nie wymagamy jej do uczestnictwa w kolejnych zajęciach. Reperuar zgodnie z życzeniami uczniów może byc rozbudowany o wybrane przez nich piosenki, najlepiej wczesniej skonsultować z nauczycielem listę utworów, tak aby dopasować do nich tematykę zajęć.

 

WIEK

Zajęcia prowadzimy w grupach wiekowych:

I i III SzP

IV-VI SzP

I-III gimnazjum

przy dużej liczbie chętnych, dla każdego rocznika jest tworzona osobna grupa

 

CZAS TRWANIA

45min

 

IL. UCZESTNIKÓW

od 5-10os.

 

KURS

Kurs semestralny składa się 15 spotkań 45 min.

W roku szkolnym organizowane sa dwa kursy semestralne, zajęcia prowadzone są od października od czerwca.

 

GDZIE

Spotkania organizowane są na terenie szkół w godzinach popołódniowych.

 

 

 

Muzycznie i warsztatowo

Warsztaty z instrumentami odbywają się na terenie przedszkoli podczas zajęć lekcyjnych jako „spotkania z ciekawymi osobami”, zajęcia wzbogacające lekcje muzyki lub w formie zajęć dodatkowych popołódniowych. Prowadzone są przez zawodowych muzyków posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi. Podczas warsztatów uczestnicy biorą udział w zabawach, zagadkach pobudzających kreatywność, uczą się piosenek, rymowanek, zapoznają się z brzmieniem i budową instrumentów muzycznych łuchają wykonań utworów muzyki klasycznej i filmowej, podobnie jak w czasie wycieczki do filharmonii czy opery, a jako podsumowanie zajęć mają możliwość samodzielnej gry na profesjonalnym instrumencie. W zalezności od wybranej tematyki warsztatów uczniowie słuchają utworów i sami moga wydobyć dżwięki z:
• saksofonu, klarnetu, trąbki, gitary elektrycznej podczas warsztatów z instrumentami jazzowymi,
• skrzypiec, altówki, wiolonczeli, gitary klasycznej podczas warsztatów z instrumentami klasycznym,
• tamburynu, trangieli, marakasów, bongosów, bębna ramowego, czyneli, kastanietów, egg szherów, kija deszczowego, bębna "szum morza" i wielu innych instrumentów perkusyjnych podczas warsztatów z instrumentami perkusyjnymi.

Zaproponowaliścmy Państwu trzy dotychczas najbardziej populatne tematy zajęć, ale wychodząc na przeciw indywidualnym oczekiwaniom oferujemy warsztaty z dowolnie wybramymi przez Państwa instrumentami. Wszytskich Państwa, którzy samodzielnie chcą wybrać instrumenty przedstawiane dzieciom podczas zajeć prosimy o kontakt, wspólnie ustalimy dokładną tematykę warsztatów. Dzięki temu, że warsztaty odbywają się na terenie szkół uczniowie oszczędzają czas oraz koszty poświęcane na dojazd. W ramach warsztatów przewidujemy wykonanie uczestnikom pamiątkowych fotografi z wybranym instrumentem.


wiadomość
Podaj wynik: × =

Zajęcia dla dzieci, nauka gry na skrzypcach, pianinie, gitarze, warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, Kraków.

Muzyka dla Smyka

ul. ks. J. Kurzei 17/7, 31-618 Kraków

tel. +48-535-351-929