Muzyka dla Smyka - Szkoły

Szkoły

Ofertę kierujemy do dyrektorów szkół, kreatywnych nauczycieli i rodziców którym nie jest obojętny prawidłowy rozwój ich dzieci. Od września zapraszamy wszystkich uczniów na idnywidualne lekcje nauki gry na instrumentach oraz różne rodzaje zajęć grupowych organizowanych w ramach podstawy porgramowej w czasie lekcji oraz jako zajęcia popołódniowe.
Zmieniamy się dla Państwa, aktualna oferta obowiązująca od roku szkolnego 2014/2015 jest wzbogacona o zajęcia, które są Państwa pomysłem/prośbą do nas. Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą.
Szczegółowe informacje o zapisach, cennikach i teminach zajęć znajdą Państwo w zakładce aktualnosci oraz na facebook, w razie pytań prosimy o kontakt mail: kontakt@muzykadlasmyka.edu.pl.
Do zobaczenia w szkole.

Gitarownia

OPIS

Gra na instrumencie, nie musi kojarzyć się z mozolnym ćwiczeniem gam, etiud i utworów muzyki klasycznej.

Gitara to wyjątkowy instrument, dzięki różnym techniką gry, naukę można rozpocząć w każdym wieku, a szybkie efekty zachęcą  do nauki nawet najwięszego leniuszka.

Dla dzieci i młodzieży szkolnej proponujemy zajęcia GITAROWNIA, w czasie których uczymy się gry na gitarze potocznie nawywanymi „chwytami”. Program zajęć przewiduje ćwiczenia techniczne dla prawej i lewej ręki, podczas zajęć poznajemy nowe akordy (lewa ręka) i uczymy się kolejnych sposobów wydobywania dźwięków (ręka prawa). Wiedzę utrwalamy wprawkami technicznymi oraz grą znanych utowrów muzyki rozrywkowej, które wykorzystują dotychczas poznane "chwyty". Program skonstruowany jest tak aby uczeń przyswoił wszystkie informacje podczas zajęć, i nie musiał poświęcać czasu w domu na ćwiczenie bo każda lekcja rozpoczyna się przypomnieniem informacji z poprzedniej. Dodatkowa praca z instrumentem w domu jest bardzo mile widzianeale nie wymagamy jej do uczestnictwa w kolejnych zajęciach. Reperuar zgodnie z życzeniami uczniów może byc rozbudowany o wybrane przez nich piosenki, najlepiej wczesniej skonsultować z nauczycielem listę utworów, tak aby dopasować do nich tematykę zajęć.

 

WIEK

Zajęcia prowadzimy w grupach wiekowych:

I i III SzP

IV-VI SzP

I-III gimnazjum

przy dużej liczbie chętnych, dla każdego rocznika jest tworzona osobna grupa

 

CZAS TRWANIA

45min

 

IL. UCZESTNIKÓW

od 5-10os.

 

KURS

Kurs semestralny składa się 15 spotkań 45 min.

W roku szkolnym organizowane sa dwa kursy semestralne, zajęcia prowadzone są od października od czerwca.

 

GDZIE

Spotkania organizowane są na terenie szkół w godzinach popołódniowych.

 

 

 

Nauka gry na instrumentach

OPIS

 

Na indywidualne zajęcia gry na instrumentach muzycznych zapraszamy dzieci i młodzież ze szkoł podstawowych, gimnazjów i liceów. Uczymy się gry z wykorzytsniem popularnych metod, oraz programów zajęć przygotowanych przez naszych nauczycieli. Zwracamy szczególną uwagę na dopasowanie poziomu zajęć do indywidualnych predyspozycji dziecka i wybranego toku nauczania, jedno lub dwa spotkania w tygodniu. Zajęcia skoncentorwane są na pracy z instrumentem oraz podstawach teorii muzyki niezbędnej do samodzielnej gry. Uczniowie wspólnie z nauczycielem wybierają program z zakresu muzyki klasycznej, rozrywkowej i jazzowej, który później prezentują na wspólnym koncercie organizowanym w czerwcu.

 

Dla uczniów nauka gry na instrumentach w szkole ogólnokształcącej jest możliwością rozwijania talentu bez poświęcania dodatkowego czasu na dojazdy czy uczestnictwo w zajęciach ogólnomuzycznych, które nie zawsze ich interesują.  Dla Państwa to ułatwienie spełnienia marzeń Waszych pociech, nie musza Państwo poświęcać czasu na dowiezienie maluszka i oczekiwanie w zatłoczonym korytarzu na zakończenie zajeć.  

 

Nszej pracy przyświecają słowa twórcy metody Suzuki, Shini Suzuki „Każdy ma talent, jedynie nalezy go umieć rozwinąć." W związku z tym nie prowadzimy przesłuchań i selekcji uczniów, uważamy, że wszyscy mają wordzoną muzykalnośc, pracujemy z każdym dzieckiem chętnym do nauki.


INSTRUMENTY

 

od 7r.ż.: skrzypce, wiolonczela, gitara, fortepian, flet prosty i cymbałki,

od 10r.ż.: klarnet, saksofon, flet poprzeczny i trąbka.

 

 

 

WYPOŻYCZENIE


Do podjęcia nauki niezbędne jest posiadanie instrumentu.  Wiemy, że jego kupno to duży wydatek, ponad to dzieci rosną i z roku na rok będzie potrzebny instrument w innym rozmiarze. Dla Państwa wygody proponujemy wypożyczenie wybranych instrumentów, możemy Państwu zaproponować: gitary od rozmiaru 1/8 do 4/4, flety, cymbałki, skrzypce w rozmiarach od 1/16 do 4/4, a od września 2014 małe wiolonczeki! W kwestii instrumentu stawiamy na jakość wykonania, brzmienie oraz komfort nauki uczniów dlatego posiadamy tylko instrumenty renomowanych firm. Pozostałe instrumenty uczniowie wypożyczają/kupują we własnym zakresie. Jeżeli będą Państwo zdecydowani na zakup sprzętu muzycznego nasi nauczyciele chętnie udzielą niezbędnych rad i pomogą Państwu wybrać odpowiedni instrument dla dziecka.

 

 

 

 

 

GDZIE

 

Zajęcia odbywają się na terenie szkół, po lub przed lekcjami, w zależności od możliwości czasowych dzieci i młodzieży oraz dostępności sal. 

Wszystkich rodziców, którzy chca wraz z dzieckiem chcą poznawać tajniki gry na instrumencie serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach. 

 

 

ZAPISY

 

Prowadzimy kursy środroczne i wakacyjne.

Zapisy przyjmowane są przez cały rok kalendarzowy.

 

 

Cennik

Cennik dostępny tylko dla placówek edukacyjnych, jeżeli nie otrzymali Państwo hasła do pliku prosimy o kontakt na naszą skrzynkę kontakt@muzykadlasmyka.edu.pl

 

 

CENNIK 2015/2016


wiadomość
Podaj wynik: × =

Zajęcia dla dzieci, nauka gry na skrzypcach, pianinie, gitarze, warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, Kraków.

Muzyka dla Smyka

ul. ks. J. Kurzei 17/7, 31-618 Kraków

tel. +48-535-351-929