Muzyka dla Smyka | Zajęcia muzyczne dla dzieci | Kraków | Zajęcia muzyczne w przedszkolach i żłobkach | Nauka gry na gitarze | Nauka gry na skrzypcach | Zajęcia relaksacyjne w Krakowie

Aktualności

Tutaj znajdziesz aktualne informacje o zapisach na zajęcia, biletach na koncerty, programach lojalnościowych, karnetach, promocjach, będziesz na bieżąco z nowymi lokalizacjiami! Śledź nasz facebook, nie przegap nowości!

13.09.2017
Plan zajęć - SKRZYPCE

21.08.2017
Wspomnienie z koncertu końcoworocznego

12.06.2017
Koncerty końcoworoczne

 

W czerwcu przygotowaliśmy dla Państwa cztery koncerty uczniów Ogniska Muzycznego Muzyka dla Smyka. Tradycyjnie już od pięciu lat wystąpią najmłodsi i najstarsi muzycy. Jedni w towarzystwie nauczycieli, a inni solo. Zachęcamy do wzięcia udziału koncertach.

 

 

kiedy? gdzie? o której?
13.06.2017 os. Kalinowe 17, Kraków godz. 17:00
14.06.2017 ul. Stawowa 179, Kraków godz. 17:00
19.06.2017 os. Złotego Wieku 14, Kraków godz. 19:00
24.06.2017 ul Dworcowa 26, Sędziszów godz. 14:00

 

Podczas wydarzeń będzie przeprowadzona kwesta na rzecz Fundacji PEA. 

Wstęp wolny. :) 

 

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8

O nas

Muzyka dla Smyka powstała z zamiłowania do muzyki i chęci dzielenia się swoją pasją z innymi. Naszym działaniom przyświecają słowa dr Shinihi Suzuki twórca znanej na całym świecie  metody nauki gry na skrzypcach:

 

 

 

 

„Każdy ma talent, jedynie należy go umieć rozwinąć.”

 

 

 

 

Przygotowaliśmy dla Państwa i Waszych pociech zajęcia idywidualne i grupowe, łączące muzykę, plastykę oraz taniec. 
Zapraszamy:

  • przedszkolaki na wesołe spotkania w gronie rówieśników
  • młodzież do tworzenia zespołów grających i śpiewających
  • rodziców zmęczonych po wyczerpującym dniu pracy pełnym stresu,
  • kobiety w ciąży na zajecia relaksacyjne,
  • wszystkich, niezależnie od wieku, na lekcje nauki gry na instrumentach.
 

Spotykamy się w szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury i innych miejscach pielęgnujących rozwój dzieci i młodzieży oraz integrację rodziny.  


Nasze placówki znajdą Państwo na terenie w Krakowa, Skawiny, Kalwarii Zebrzydowskiej, gminiy Michałowice i Zielonki.
 

Do zobaczenia!

Kadra

Weronika Grabowska
dyrektor muzyczny

 

Jestem absolwentką wydziału instrumentalistyki Państwowej Szkoły Muzycznej II-go stopnia w Krakowie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam w wieku 5 lat kiedy to rodzice zapisali mnie na lekcje skrzypiec metodą Suzuki. Od 2009r. udzielam indywidualnych lekcji gry na skrzypcach i altówce, prowadzę zajęcia rytmiki przedszkolach i żłobkach oraz wiele zajęć umuzykalniających w punktach edukacji artystycznej pod własną marką Muzyka dla Smyka.

Chcąc dawać przykład swoim uczniom podjęłam działalność artystycznom w krakowskich zespołach. Współpracuje z „Smyczkową Orkiestrą Kameralną Uniwersytetu Pedagogicznego” w Krakowie, jestem członkiem zespołu „Ricercar” działającym przy Klubie Inteligencji Katolickiej w Krakowie, ponad to współpracuje z zespołami muzyki kameralnej „Andante” oraz „z Harfą w tle”.

Swoją pasją do muzyki dziele się ze wszystkimi podopiecznymi. Wielu z nich obecnie uczęszcza do szkół muzycznych, inni zaś dla przyjemności muzykują w domu. Jako nauczyciel muzyki przyjęłam sobie za motto słowa twórcy metody Suzuki, „Każdy ma talent, jedynie należy go umieć odryć”. Na codzień poznaje nowe dzieci chcące rozpocząć swoją przygodę z muzyką jak niegdyś ja. Niezależnie czy będzie ona dla nich przyszłą pracą czy hobby chcę z największą starannością dzielić się z nimi moimi umiejętnościami, doświadczeniem i ogromną pasją.

 

e-mail: grabowska.w@muzykadlasmyka.edu.pl

GSM:   +48-535-351-929

 

 

Regina Pawlarczyk

muzyk, nauczyciel

 

Jestem absolwentką wydziału instrumentalnego, w klasie akordeonu p. Janusza Patera w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Kielcach na wydziałach Artystycznym i Pedagogicznym,  na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na specjalnościach: Prowadzenie zespołów muzycznych oraz Muzyka kościelna.

 

Prowadzę indywidualne zajęcia nauki gry na akordeonie i fortepianie, umuzykalniające spotknia dla niemowląt z rodzicami oraz spotkania z muzyką, rytmikę w przedszkolach.

Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną,  na codzień pracuje z placówkami integracyjnymi.

 

Obecnie dokształcam się zawodowo na studiach podyplomowych oraz licznych kursach zawodowych.

 

 
 
 

 

Dagmara Siatka

muzyk, nauczyciel

 

Edukację muzyczną rozpoczęłam w Szkole Muzycznej I Stopnia im. Majora Hieronima Henryka Baranowskiego na wydziale instrumentalnym w klasie gitary, później naukę kontynuowałam Państwowej Szkole muzycznej II Stopnia im. Władysława Żeleńskiego, otrzymując dyplom zawodowego muzyka. Poza grą na gitarze i fortepianie rozwijam umiejętności ogólnomuzyczne. W roku 2011 współprowadziłam chór w opactwie ojców Benedyktynów w Tyńcu, uczestniczyłam także w III Ogólnopolskim Konkursie z Harmoni w Łodzi, zdobywając wyróżnienie w kategorii kompozytorskiej. Na co dzień pracuję z dziećmi i młodzieżą prowadząc indywidualne i grupowe lekcje gry na gitarze, prowadzę zajęcia relaksacyjne dla dorosłych oraz uczestniczę w koncertach tematycznych dla najmłodszych. 
e-mail: siatka.d@muzykadlasmyka.edu.pl

GSM:   +48-570-151-929

 

 

 

Gabriela Dec

muzyk, nauczyciel

Moją przygodę z muzyką zaczęłam w wieku 5 lat, kiedy to rodzice zapisali mnie na Muzykolandię - kilkuletni kurs muzyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tam w formie zabawy rozwijałam swoje dziecięce muzyczne zainteresowania, które zaszczepiła we mnie mama.

Obecnie jestem absolwentką klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach oraz studentką pedagogiki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Po wielu latach jako uczeń, próbuję teraz swoich sił jako nauczyciel. Uczę dzieci gry na fortepianie, keyboardzie. Staram się przekazywać swoją wiedzę w taki sposób, aby być dla tych młodych muzyków inspiracją i nie tylko nauczyć ich technicznych umiejętności, ale także zarazić swoją pasją oraz radością z muzykowania. 

 

 

 

 

 

 

Joanna Trybała

muzyk, nauczyciel

 

 

Naukę gry na gitarze rozpoczęłam w Szkole muzycznej I-st w Suchej Beskidzkiej i kontynuowałam ja w Krakowie w Szkol Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego. 

 

Poza grą na gitarze i fortepianie uwielbiam dzieci, zabawę z nimi i naukę. Moi znajomi i bliscy od zawsze wróżyli mi karierę przedszkolanki. smiley Praca z maluchami sprawia mi ogromną radość i satysfakcję. Własnie dlatego poza doskonaleniem swoich umiejętności w szkole, ukończyłam wiele kursów.. Dzięki nim poznałam nowe metody pracy z najmłodszymi, a także młodzieżą. W moich planach nadal są kursy i szkolenia, dzięki którym będę mogła stać się jeszcze lepszym nauczycielem.

 

Lekcji gry na gitarze i fortepianie udzielam od 2013 roku. Obecnie prowadzę również zajęcia rytmiczne w przedszkolach i żłobkach.

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego muzyka

„Muzyka zmniejsza stres, łagodzi strach, dodaje energii i poprawia pamięć. Muzyka sprawia, że ludzie są mądrzejsi.”

Jeanette Vos
 

Muzyka wspomaga naukę języków obcych, rozwija wyobraźnie przestrzenną, zmysł równowagi, poprawia koordynację ruchową, zdolności komunikacji.... i wiemy, ze to nie wszystko i że każdy z Państwa dodałby kolejne zalety. Każdego dnia w pracy obserwujemy jak dorośli i dzieci z radością uczestniczą w zajęciach, jak pozytwny wpływ na ich samopoczucie i rozwój ma muzyka. Wierzymy, że uwrażliwianie człowieka porzez muzykę można rozpocząć od chwili poczęcia i pielęgnować przez całe zycie.

 

Wielu z Państwa nie trzeba przekonywać i sami opowiadacie nam o kolejnych nowinkach ze świata naukowego, zachęcających do obcowania z muzyką. Na chwilę zostawmy wyniki badań, dowody naukowcą, my jesteśmy muzykami i przekonujemy do uczestnictwa w zajęciach bo wiemy, że muzyka jest wyjątkowym przyjacielem każdego człowieka. Towarzyszy każdemu człowikowi niezależnie od wieku, kultury, religii. W Waszych rodzinach:
  • maluszkom służy jako integracja w gronie rówieśników, aktywne spędzenie czasu z uśmiechem na twarzy,
  • młodzieży jako rozwój zaiteresowań i talentów,
  • Państwu jako terapia na poprawę nastroju po ciężkim dniu pełnym stresu, chwilą odpoczynku, reflekcji, naładowaniem akumulatorów na kolejne dni pracy.
I choć wszyscy świetnie znają powiedzenie Jerzego Waldorffa to pragniemy je przypomnieć, by poza liczbami, wykresami i obiecującymi danymi nie zapomnieć, że przede wszystkim „Muzyka łagodzi obyczaje.”

wiadomość
Podaj wynik: × =

Zajęcia dla dzieci, nauka gry na skrzypcach, pianinie, gitarze, warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży, Kraków.

Muzyka dla Smyka

ul. ks. J. Kurzei 17/7, 31-618 Kraków

tel. +48-535-351-929